Strona główna » Blog » Jak zacząć sprzedawać online » Dropshipping: jak zacząć w 2023 (poradnik w 8. krokach)

Dropshipping: jak zacząć w 2023 (poradnik w 8. krokach)

dropshipping-jak zacząć

Dropshipping to popularny wśród początkujących przedsiębiorców internetowych model biznesowy, w którym możesz sprzedawać produkty klientom bez posiadania jakichkolwiek zapasów.

W modelu dopshippingu nie musisz płacić za produkty z góry, dlatego to potencjalnie dobre rozwiązanie dla osób, które mają ograniczone środki pieniężne. Taki wariant sprzedaży nie tylko obniża koszty operacyjne, ale także zwalnia Twój czas, który możesz przeznaczyć na pozyskiwanie klientów.

Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu uruchomienie dropshippingu nie jest sposobem na szybki zarobek.

Jasne, wydaje się, że to łatwe pieniądze – sprzedajesz towary innych ludzi i uczestniczysz w podziale zysków, ale jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie wady, przeszkody i codzienne zarządzanie sprzedażą online, nie jest to proste.

Kiedy jednak podejdziesz do tego we właściwy sposób i zastosujesz informacje, które zawarłem w tym artykule, możesz zbudować udany biznes i trwałe źródło dochodu z działalności typu dropshipping. Jak zacząć ten model biznesowy w Internecie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to model biznesowy, który możesz użyć do prowadzenia sklepu internetowego, bez fizycznego magazynowania towaru. Po zrealizowanej przez Ciebie sprzedaży, dostawca wyśle zamówione produkty ze swojego magazynu prosto pod drzwi Twojego klienta. 

Jak działa model biznesowy dropshippingu?

W modelu biznesowym dropshippingu uczestniczą trzy strony:

  • dostawca (producent / dystrybutor / hurtownia),
  • sprzedawca (Ty),
  • klient.

Rolą dostawcy w modelu dropshippingu jest:

  • tworzenie produktów i / lub zarządzanie zapasami; 
  • wysyłanie produktów do klientów w imieniu sprzedawcy;
  • wymiana wadliwych produktów i uzupełnianie stanu magazynowego;
  • sprzedaż produktów do sprzedawcy detalicznego (Tobie) po cenach hurtowych, zakładając ryzyko niesprzedanych zapasów, które będą generować dodatkowe koszty składowania.

Jako sprzedawca odpowiadasz za:

  • sprzedaż produktów dostawcy na swojej stronie internetowej, pod własną marką;
  • wybór oferowanego asortymentu i marketing tych produktów;
  • ustalanie ceny produktów i wielkości kosztów wysyłki (w zależności od gabarytów) – właściwa polityka cenowa zapewni Ci zadowalającą wysokość zysku (Ty kupujesz po cenie hurtowej od dostawcy, a Klient płaci ustaloną przez Ciebie cenę detaliczną – różnica pomiędzy tymi wartościami to Twój zysk).

Model biznesowy dropshippingu zakłada, że klient kupuje produkty bezpośrednio od Ciebie – sprzedawcy. Jeśli pojawią się pytania lub problemy, kupujący zawsze kontaktuje się ze sprzedawcą, od którego kupił produkt (chyba, że na etykiecie będą dane firmy wysyłającej towar, a nie Twoje).

Aby sprzedawać produkty w modelu dropshippingu, wystarczy zarejestrować konto u wybranego dostawcy. W Polsce trudno znaleźć kompletną i aktualną listę firm, które zajmują się dropshippingiem. Jeśli korzystasz z platformy e-commerce w modelu SaaS, producenci takiego systemu często oferują gotowe integracje z hurtowniami dropshippingowymi.

Pamiętaj jednak, że takie integracje mają dużo ograniczeń – warto sprawdzić, czy jest możliwość regularnej aktualizacji kluczowych danych dotyczących produktów (stany magazynowe, ceny, opisy, zdjęcia etc.).

Natomiast jeśli sprzedajesz towary za granicę, źródłem hurtowni do współpracy mogą być dla Ciebie:

  • bazy danych dostawców takie jak: Dropship Direct , Alibaba, AliExpress;
  • Korzystanie ze zintegrowanego ze sklepem internetowym katalogu dostawców, takiego jak Oberlo.

Sprawdź przykład newslettera –>

Dropshipping: jak zacząć w 2023 roku (Poradnik krok po kroku)

Jeśli jesteś gotowy, aby założyć firmę dropshippingową, która ma konkurować z gigantami handlu detalicznego oraz wieloma sklepami w modelu dropshippingu, przejdź przez wszystkie poniższe etapy.

KROK 1: OKREŚL SWOJE MOŻLIWOŚCI CZASOWE I FINANSOWE.

Podobnie jak w przypadku każdej innej firmy, dropshipping wymaga znacznego zaangażowania i długoterminowej perspektywy. Jeśli liczysz na kilkadziesiąt tysięcy dochodu w ciągu pierwszych kilku tygodni pracy w niepełnym wymiarze godzin, będziesz rozczarowany. 

Podchodząc do swojej firmy z realistycznymi oczekiwaniami, w kwestii koniecznych inwestycji i potencjalnego zysku, szybko się nie zniechęcisz i nie zrezygnujesz.

Rozpoczynając biznes dropshippingowy, będziesz musiał dużo zainwestować, używając jednej z dwóch najcenniejszych walut, do których należą: czas i pieniądze.

A. Zainwestuj czas we własny biznes dropshippingowy.

Bootstrapping, czyli inwestowanie kapitału własnego jest zalecanym przeze mnie podejściem, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców dropshippingowych. Taka biznesowa droga ma następujące zalety:

  • Dowiesz się, jak firma działa wewnątrz i na zewnątrz, co będzie miało kluczowe znaczenie dla zarządzania innymi, gdy Twoja firma będzie się rozwijać i skalować.
  • Dokładnie poznasz swoich klientów i rynek, co pozwoli Ci podejmować lepsze decyzje.
  • Będzie mniej prawdopodobne, że wydasz duże sumy pieniędzy na projekty, które nie są kluczowe dla sukcesu firmy.
  • Rozwiniesz kilka nowych umiejętności, które uczynią Cię lepszym przedsiębiorcą.

Realistycznie, większość ludzi nie jest w stanie rzucić pracy, aby spędzić kilka miesięcy na rozwijaniu swojego nowego sklepu internetowego. Może to być nieco trudniejsze, ale możliwe jest rozpoczęcie dropshippingu, nawet jeśli nadal pracujesz na etacie od 8 do 16 – zakładając, że ustalisz odpowiednie warunki sprzedaży dotyczące obsługi klienta i czasu realizacji zamówienia. 

Kiedy Twój sklep w dropshippingu zacznie się rozwijać, możesz przejść na pracę na własny rachunek w pełnym wymiarze godzin, o ile pozwolą na to przepływy pieniężne i rentowność.

Każdy przedsiębiorca posiada unikatowe cechy i umiejętności, ale ogólnie można założyć, że będziesz w stanie w ciągu 12. miesięcy wygenerować minimum kilka tysięcy złotych dochodu miesięcznie, przeznaczając 15-20 godzin tygodniowo na budowę swojego biznesu online.

Jeśli masz możliwość pracy nad swoim projektem e-commerce w pełnym wymiarze godzin, jest to najlepszy wybór, aby zwiększyć swoje szanse na osiągniecie zysku i sukces dropshippingu. Szczególnie na początku, bardzo ważne jest skoncentrowanie całego wysiłku na marketingu, aby firma nabrała rozpędu.

Z doświadczenia wielu sprzedawców dropshippingu wynika, że zazwyczaj potrzeba co najmniej 12 miesięcy pracy w pełnym wymiarze godzin, z silnym naciskiem na marketing, żeby zastąpić średni pełnoetatowy dochód w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

To może wydawać się dużym wysiłkiem przy stosunkowo niewielkim korzyściom, ale pamiętaj o tych dwóch rzeczach:

  • Gdy Twoja firma dropshippingowa zacznie działać, jej utrzymanie prawdopodobnie zajmie znacznie mniej czasu niż praca 40 godzin tygodniowo. Model dropshippingu charakteryzuje się też tym, że poniesione na jego rozwój inwestycje są opłacalne pod względem wydajności i skalowalności 
  • Kiedy budujesz biznes, tworzysz coś więcej niż tylko strumień dochodów – budujesz także aktywa, które możesz sprzedać w przyszłości. Upewnij się, że bierzesz pod uwagę wartość kapitału własnego, który gromadzisz, a także generowane przepływy pieniężne – to pokaże Ci prawdziwy zwrot inwestycyjny.

B. Zainwestuj pieniądze we własny biznes dropshippingowy.

Możliwe jest stworzenie i rozwój firmy dropshippingowej (B2C i B2B) poprzez zainwestowanie dużej ilości pieniędzy, ale odradzam taki wariant. Wielu przedsiębiorców wypróbowało oba podejścia do rozwoju firmy (samodzielne uruchomienie w porównaniu z outsourcingiem procesów / wsparciem firm zewnętrznych) i największy sukces odniosły działalności dropshippingowe, gdzie sprzedawca / właściciel sam wykonywał znaczną cześć pracy.

Na wczesnych etapach działalności firmy w modelu dropshippingowym bardzo istotne jest to, aby prowadził ją ktoś głęboko zaangażowany w jej sukces. Budując biznes od podstaw, zdobywając wiedzę o tym, jak działa Twoja firma na każdym poziomie, ochronisz się przed nadmiernymi wydatkami na programistów, developerów i marketerów, którzy są w stanie pochłonąć większość generowanych przez Ciebie zysków. 

Oczywiście nie musisz robić wszystkiego samodzielnie, ale zdecydowanie zalecam, abyś był główną siłą napędową na początku swojego przedsięwzięcia.

Mimo stosunkowo niskich kosztów rozpoczęcia i prowadzenia dropshippingu, będziesz potrzebował minimalnych oszczędności (ok. 2-3 tys. zł), aby uruchomić własny sklep w dropshippingu. Te środki przeznaczysz na koszty operacyjne (hosting, automatyczną integracje z hurtowniami oraz inne opłaty rejestracyjne).

KROK 2: WYBIERZ NISZĘ, CZYLI WĄSKI ASORTYMENT DO SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ.

Nisza, którą wybierzesz powinna być skoncentrowana na czymś, co Cię rzeczywiście interesuje. Wybór produktów do sprzedaży w Internecie jest trudny, dlatego musisz przeprowadzić badania rynku. Zbyt szeroki asortyment, który nie jest precyzyjnie ukierunkowany, będzie trudny do sprzedania (nie jesteś marketplacem, jak Amazon czy Allegro). 

Jeśli nie pasjonujesz się wybraną niszą, łatwiej się zniechęcisz, ponieważ skuteczne skalowanie biznesu dropshippingowego wymaga dużo pracy. Koncentrując się na bardziej niszowych i zyskujących na popularności produktach, możesz szybciej przyciągnąć uwagę kupujących i uzyskać przyczepność, bez konkurowania z większymi i znanymi firmami.

Produkty niszowe często mają bardziej zaangażowanych klientów, co może ułatwić Ci sprzedaż określonym grupom odbiorców, zwiększając świadomość Twoich produktów. Fitness, moda, kosmetyki, elektronika, akcesoria do telefonów i przedmioty związane z jogą mogą być dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia dropshippingu bez wielkich nakładów pieniędzy. 

Oto kilka przykładów sklepu dropshippingowego skupionego wokół niszowego asortymentu:

  • Ubrania dla psów małych / dużych;
  • Sprzęt kempingowy / biwakowy dla osób dbających o ekologię;
  • Sprzęt do ćwiczeń dla osób preferujących treningi HIIT;
  • produkty dla osób na diecie ketogenicznej.

Możesz również skorzystać z ogólnie dostępnych narzędzi, które umożliwiają wstępną weryfikację pomysłów na dropshipping: Google Trends i Keywords Everywhere lub Keywordtool (płatny).

A. Trendy Google.

Trendy Google mogą pomóc Ci określić, czy produkt ma tendencję wzrostową, czy spadkową, a także jego sezonowość. Pamiętaj, że Trendy Google nie pokazują liczby wyszukiwań. 

Jeśli więc z korzystasz z Google Trends, pamiętaj, aby porównać swoje dane z narzędziem propozycji słów kluczowych, takim jak Keywords Everywhere / Keywordtool, aby określić popularność produktu w wynikach wyszukiwania. 

B. Keywords Everywhere / Keywordtool.

To narzędzie do badania słów kluczowych pokazuje miesięczną liczbę wyszukiwań Twojego produktu i jego konkurencyjność. Możesz wykorzystać te informacje, aby ocenić popularność swojego pomysłu na biznes dropshippingowy i znaleźć pomysły na nowe produkty.

KROK 3: PRZEPROWADŹ BADANIA KONKURENCJI.

Teraz, gdy wiesz, co zamierzasz sprzedawać w swoim sklepie, chcesz przyjrzeć się, kim są Twoi konkurenci i zrozumieć, jak działają. Twoi konkurenci mogą mieć świetne wskazówki do osiągnięcia sukcesu i mogą pomóc Ci zbudować mocny plan marketingowy dla Twojej firmy dropshippingowej.

Jeśli Twój rynek ma wielu konkurentów, ogranicz swoje badania do około 5. innych firm dropshippingowyh, w tym jednego lub dwóch dużych graczy, którzy działają na Allegro, Amazon, innych marketplace’ach. Pomoże Ci to zachować koncentrację na najważniejszych rzeczach i sprawnie zaplanować kolejne kroki. 

A. Sprawdź wyszukiwania w Google.

Wyszukiwarki są oczywistym punktem wyjścia. Skorzystaj z Google, aby stworzyć listę pięciu najlepszych konkurentów. Zacznij od kluczowych wyszukiwanych haseł, np. „buty sportowe”. 

10 najlepszych wyników pokaże Ci, kim są Twoi najwięksi konkurenci i jak promują swoje produkty. Jeśli chcesz skupić się na konkretnym kraju, możesz użyć dedykowanych narzędzi SEO, takich jak Ahrefs, SEMRush lub Senuto, aby znaleźć dane słów kluczowych z danej branży / niszy.

B. Użyj narzędzi szpiegowskich konkurencji, takich jak SimilarWeb i Alexa. 

Narzędzia internetowe, takie jak te, doskonale nadają się do wyszukiwania (i śledzenia) działań konkurencji w Internecie. Podają listę informacji o konkurencji, takich jak profile w mediach społecznościowych, główne źródła ruchu, liczba odwiedzających i kim są ich konkurenci.

C. Wykonaj audyt social media konkurencji.

Wyszukaj na Facebooku reklamy, które dotyczą Twojej niszy i sprawdź najlepsze marki na rynku. Zobacz, w jaki sposób firma komunikuje się ze swoimi klientami, w jaki sposób projektuje swój kanał społecznościowy, jak duże osiąga zaangażowanie. Obserwuj najlepsze firmy na facebooku i inspiruj się ich działaniami.  

Skorzystaj z tych informacji, aby znaleźć sposoby na wyróżnienie swojej firmy i udoskonalenie strategii marketingowej w mediach społecznościowych. 

D. Subskrybuj newslettery konkurencji.

Chcesz, aby aktualne informacje o działaniach marketingowych konkurencji trafiały prosto do Twojej skrzynki odbiorczej? Zapisz się na listę e-mailową tych firm i zapoznaj się z ich strategią marketingową. Możesz także dowiedzieć się więcej o promocjach i ofertach, których stosują, aby zachęcić swoich klientów do zakupu. 

Dowiedz się wszystkiego o swoich najlepszych konkurentach: ich stronie internetowej, cenach, metodach marketingowych, opisach produktów, reputacji itp. Ułóż swoje badania i analizy w arkuszu kalkulacyjnym, aby móc łatwo się do nich odwoływać podczas podejmowania decyzji dotyczących własnego sklepu. 

Na przykład, jeśli chcesz wykorzystać marketing e-mailowy do promocji swojej firmy, możesz zajrzeć do arkusza kalkulacyjnego, aby sprawdzić, czy konkurenci już to robią i jakie taktyki stosują – masz wtedy wszystko w jednym miejscu.

Sprawdź przykład newslettera –>

KROK 4: ZNAJDŹ DOSTAWCĘ DROPSHIPPINGU.

Wybór dostawcy dropshipping jest kluczowym krokiem w kierunku stworzenia udanej firmy dropshippingowej. Współpraca z niewłaściwym dostawcą może zrujnować Twój biznes, dlatego ważne jest, aby nie spieszyć się z tym krokiem. Wiele platform e-commerce oferuje opcję typu plug-and-play umożliwiającą znajdowanie potencjalnych dostawców i integrację z wieloma hurtowniami dropshippingowymi.

Możesz też szukać samodzielnie firm, które oferują współpracę w modelu dropshippingu. W sytuacji, gdy wybrany producent / hurtownia nie posiada automatycznego integratora pomiędzy Twoim sklepem a systemem ERP hurtowni, możesz stworzyć dedykowaną integrację, który umożliwi Ci automatyzację procesów związanych ze sprzedażą w modelu dropshippingu.

Jeśli szukasz dostawców produktów znajdujących się za granicą, zwróć uwagę na komunikację z nimi, zarówno pod względem szybkości reakcji, jak i umiejętności wzajemnego zrozumienia. Jeśli nie masz 100% pewności, co do zdolności komunikacyjnych potencjalnego dostawcy, przejdź dalej i kontynuuj wyszukiwanie odpowiedniego dostawcy towaru. 

Zadawaj wiele pytań i dowiedz się, jakie są ich możliwości wysyłkowe w przypadku gwałtownego rozwoju Twojej firmy. Chcesz mieć pewność, że Twój dostawca potrafi skalować się razem z Tobą.

Pamiętaj o jeszcze jednej rzeczy: sprzedawaj produkty, które będziesz w stanie dostarczyć klientowi końcowemu w możliwie najszybszym terminie – idealnie jeśli nie będzie to trwało dłużej niż tydzień.

KROK 5: ZBUDUJ SWÓJ SKLEP INTERNETOWY.

Najszybszym sposobem uruchomienia strony internetowej obsługującej model biznesowy dropshippingu jest użycie prostej platformy eCommerce w modelu SaaS. W tym wariancie nie potrzebujesz zaplecza technicznego, aby rozpocząć pracę, ponieważ taka platforma e-commerce ma wiele aplikacji / modułów, które pomagają zwiększyć sprzedaż.

Nawet jeśli masz spory budżet, który pozwoliłby Ci zatrudnić firmę zajmującą się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych w celu skonfigurowania dedykowanego rozwiązania, znacznie mądrzejszym posunięciem, szczególnie na początku, jest skorzystanie z jednej z opcji plug-and-play. 

Gdy przychody Twojego sklepu w modelu dropshippingu zaczną wzrastać, możesz zbadać dodatkowe możliwości rozwoju firmy. Jednym z kluczowych obszarów do usprawnienia sprzedaży online jest eliminacja pracy manualnej i wdrożenie pełnej automatyzacji sprzedaży internetowej. Takie działanie uwalnia zasoby czasowe i przyspiesza wzrost sklepu online.

KROK 6: ZAŁÓŻ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ.

Jeśli poważnie myślisz o swoim przedsięwzięciu, będziesz chciał założyć legalny podmiot gospodarczy. Najczęściej przedsiębiorcy zakładają jednoosobową działalność gospodarczą. Alternatywą może być też spółka z o.o.

KROK 7: UTWÓRZ PLAN POZYSKIWANIA KLIENTÓW.

Świetny produkt i dopracowany sklep internetowy to podstawa, ale bez klientów, którzy chcą coś kupić, Twoja firma nie ma realnej wartości. Istnieje kilka sposobów na przyciągnięcie potencjalnych klientów, których później przekształcisz w płacących klientów.

A. Płatne reklamy Facebook Ads i Google Ads.

Reklamy na Facebooku są skalowalne, a produkty w nich zawarte mogą dobrze konwertować. Kluczem do skuteczności takich działań jest dobrze zaplanowana kampania. Na początku trzeba ją właściwie skonfigurować i dać jej czas, aby algorytm Facebooka mógł dowiedzieć się o niej więcej. Algorytm Facebooka potrzebuje czasu, by zoptymalizować swoje działanie i pokazywać reklamy tym użytkownikom, którzy dadzą największą szansę na konwersję.

Możesz także wyświetlać reklamy produktowe w Google i tworzyć kampanie na rozbudowane słowa kluczowe, które wpisują w wyszukiwarce potencjalni klienci.

 W przypadku reklam Google zazwyczaj występuje większa konkurencja cenowa, ale warto poświęcić czas na przetestowanie tego kanału sprzedaży.

B. Content marketing.

Jeśli chcesz zbudować długoterminowy strumień ruchu dla swojego sklepu w modelu dropshippingu, dodaj marketing treści do swojego biznesplanu. Załóż bloga wokół wybranej niszy i twórz treści, które będą bawić i edukować docelowych odbiorców. Możesz także założyć kanał YouTube, tworzyć infografiki lub rozpocząć podcast, aby pomóc w promowaniu swojej marce.

C. SEO (Pozycjonowanie strony www sklepu).

Musisz myśleć długoterminowo, więc optymalizacja pod kątem wyszukiwarek powinna być w centrum Twojej uwagi. Dobrze zaplanowana i egzekwowana strategia SEO to sposób na stabilnie rosnący ruch organiczny, dzięki któremu stworzysz silny kanał sprzedaży online.

D. e-Mail marketing.

Od samego początku zbieraj adresy e-mail i konfiguruj automatyczne sekwencje wiadomości, w których będziesz prezentował rabaty i oferty specjalne. To łatwy sposób na wykorzystanie istniejącej bazy klientów i generowanie przychodów bez dodatkowych wydatków na reklamę i marketing.

E. Social media.

Dołącz do grup ludzi, którzy pasjonują się Twoją niszą. Możesz rozpocząć rozmowy z potencjalnymi klientami na grupach na Facebooku lub forach internetowych. Pamiętaj, aby nie być zbyt sprzedażowym podczas angażowania się w społeczność. Staraj się pomagać i budować relacje z potencjalnymi klientami, aby ufali Twojej marce i sami chcieli od niej kupować.

Podobnie jak w przypadku każdej odnoszącej sukcesy firmy internetowej, miej oko na to, które kanały działają, a które nie – zwłaszcza jeśli inwestujesz w nie pieniądze – płacąc za reklamy. W miarę rozwoju swojej firmy, staraj się dostosować strategię marketingową do aktualnej sytuacji, aby obniżyć koszty i zmaksymalizować przychody. 

F. Sprzedaż na platformach marketplace.

Znaczącym lub nawet jedynym źródłem klientów dla sklepu w modelu dropshippingu jest obecność na platformach marketplace, takich jak: Allegro, Amazon, Empik etc. Dzięki dropshippingowi na Allegro, Amazonie lub Empiku masz dostęp do wielu potencjalnych klientów i nie ponosisz kosztów związanych z ich pozyskaniem (chyba, że wykupisz dodatkową reklamę swoich ofert na marketplace), ale pamiętaj, że będziesz musiał zapłacić prowizję od każdej zrealizowanej tam transakcji.

KROK 8: ANALIZUJ I OPTYMALIZUJ.

Po pewnym czasie, kiedy zrealizujesz kilka pierwszych kampanii marketingowych, możesz zacząć przyglądać się wynikom swojej ciężkiej pracy. Analizuj przede wszystkim następujące czynniki:

  • Sprzedaż: jakie są moje najlepsze kanały? Gdzie powinienem umieścić więcej piniędzy na reklamę? Jakie są moje najlepiej sprzedające się produkty? Kim są moi najlepsi klienci?
  • Zachowanie kupujących: czy ludzie kupują więcej na komputerze czy telefonie komórkowym? Jaki jest współczynnik konwersji dla każdego urządzenia? 
  • Marże zysku: jakie produkty są najbardziej opłacalne? Jak wygląda moja sprzedaż i zyski brutto z miesiąca na miesiąc? 

Możesz użyć narzędzi takich jak Google Analytics i Search Console, aby mierzyć ruch w sieci wyszukiwania w czasie i usprawniać działania związane z optymalizacją wyszukiwarek (SEO). Ponadto, jeśli używasz aplikacji innej firmy do marketingu w mediach społecznościowych lub Messengera, sprawdzaj raporty co miesiąc, aby upewnić się, że Twoja ogólna strategia działa. 

Tworząc sklep w modelu dropshippingu, chcesz stworzyć system analityczny oparty na danych. Zachowaj spójność z tym, co analizujesz w czasie, i mierz wydajność swojego sklepu za pomocą jasnych wskaźników KPI. Pomoże Ci to podejmować mądrzejsze decyzje i z czasem przenieść swoją małą firmę na wyższy poziom.

Dropshipping: jak zacząć w 2023 FAQ

Sprawdź przykład newslettera –>

nv-author-image

Wojtek Trochimowicz

eCommerce Project Manager z kilunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu i optymalizacji sprzedaży online. | KONTAKT | : wojtek@trochimowicz.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *